wyszukiwanie zaawansowane
1 » Oryginalny tusz do drukarki czy zamiennik?2
alt
KUPUJ BEZPIECZNIE!
POŁĄCZENIE SZYFROWANE!
 • Siedziba sklepu:
  Semi-Art
  ul. Kościuszki 3
  58-200 Dzierżoniów
 • E-mail:sklep@semi-art.pl
 • Telefon796 560 152
 • Gadu Gadu18847683
 • Godziny działania sklepusklep tradycyjny:
  Poniedziałek - piątek 8-16

  sklep www:
  24h on-line

Oryginalny tusz do drukarki czy zamiennik?

Oryginalny tusz do drukarki czy zamiennik?

Wymieniając w drukarce tusz, możemy zdecydować się na produkt oryginalny lub jego tańszy zamiennik. Zarówno jeden, jak i drugi mają cechy niewątpliwie świadczące na swą korzyść. Który z nich wybrać? Poniżej przedstawiamy zalety i wady obu rodzajów tonerów.

Toner oryginalny – czy warto?

Decydując się na zakup oryginalnego tuszu, mamy pewność najwyższej jakości produktu, gwarantowanego przez renomowanego producenta wyrobu. Wiemy też, że toner będzie idealnie pasował do konkretnego modelu naszej drukarki. Niestety, jego wadą jest cena. Oryginalne tusze są po prostu drogie. Szczególnie odczują to osoby lub firmy, w których drukuje się bardzo dużo i często. Tam miesięczne wydatki na same materiały eksploatacyjne do drukarki nierzadko osiągają ogromne kwoty.

A może tonery zamienniki?

Alternatywą dla oryginalnych tonerów są zamienniki. Okazuje się, że niedrogi zamiennik, kompatybilny z danym modelem i typem drukarki, jest nie tylko sporo tańszy od oryginału, ale również tak samo dobry pod względem jakości wydruku (zarówno tekstu, jak i zdjęć) oraz wydajności. Tonery tego typu stanowią najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na niezłym produkcie w przystępnej cenie. Co ważne, dzięki szerokiemu wyborowi zamienników, właściwie do każdego modelu urządzenia drukującego można dobrać odpowiedni kartridż.

Obecnie na rynku mamy do czynienia z tak szeroką ofertą produktów tego rodzaju, że nierzadko kupno zamiennika może przysparzać problemów. Jak więc kupić dobry toner zamienny, aby nie odbiegał on jakością od oryginału? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na producenta. Również w branży zamienników, jak w każdym przypadku, są firmy lepsze i gorsze, bardziej znane i mniej popularne. Wybierając zamienniki markowe, takich firm jak np. ActiveJet, TB Print czy Black Point, mamy gwarancję, że otrzymamy wartościowy produkt za stosunkowo niewielką kwotę.

Oryginał czy zamiennik?

Co więc wybrać – toner oryginalny czy zamienny? Decyzja nie wydaje się trudna. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, ale zależy nam na dobrym produkcie, wybierzmy tonery zamienniki. Nie ustępują one jakościowo oryginałom, są za to sporo tańsze, co jest bardzo istotne zarówno dla firmowego, jak i domowego budżetu.


Przejdź do strony głównej
alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl