wyszukiwanie zaawansowane
1 » Jak dobrać toner do drukarki?2
alt
KUPUJ BEZPIECZNIE!
POŁĄCZENIE SZYFROWANE!
 • Siedziba sklepu:
  Semi-Art
  ul. Kościuszki 3
  58-200 Dzierżoniów
 • E-mail:sklep@semi-art.pl
 • Telefon796 560 152
 • Gadu Gadu18847683
 • Godziny działania sklepusklep tradycyjny:
  Poniedziałek - piątek 8-16

  sklep www:
  24h on-line

Jak dobrać toner do drukarki?

Jak dobrać toner do drukarki?

Odpowiednio dobrany do drukarki tusz decyduje o prawidłowej i wydajnej pracy urządzenia, a także o jakości wydruków czarno-białych i kolorowych. Ma również ogromny wpływ na koszty eksploatacyjne. Jak wybrać toner, aby cieszyć się możliwością znakomitej klasy wydruków przez długi czas? Podpowiadamy poniżej.

Typ i model urządzenia

Najprostszą metodą nabycia tuszu jest zakup oryginalnego tonera od producenta konkretnej drukarki. Podajemy model urządzenia, a sprzedawca prezentuje nam odpowiedni produkt. Jest to stosunkowo szybkie rozwiązanie (chyba że w naszym mieście nie ma punktu handlowego czy serwisowego producenta drukarki, którą posiadamy), niestety, dość przy tym drogie. Oryginalne tonery są bowiem kosztowne, co szczególnie daje się we znaki, kiedy drukujemy dużo i często.

Można jednak zrezygnować z oryginału na rzecz wysokiej jakości zamiennika. Jak dobrać toner zamienny? Również w tym przypadku ważny jest model, rodzaj i producent drukarki, do której chcemy go zastosować. Różne zamienniki odpowiadają drukarkom różnych producentów. Bardzo przydatny będzie także symbol z oryginalnego pojemnika (jeśli więc takowy posiadamy, na wszelki wypadek lepiej go zachować). Warto też zwrócić uwagę na producenta zamiennika. Niektóre firmy są szczególnie cenione na rynku, proponując znakomite towary, nieodbiegające jakościowo od oryginałów.

Kolory i sposób eksploatacji

Gdy wybieramy toner, istotny jest też kolor kartridża. Niektóre drukarki obsługują pojedyncze pojemniki z jednym tuszem kolorowym, a niektóre - z większą liczbą, tak więc musimy wiedzieć, który model urządzenia, w tym również pojemnik, będzie odpowiedni dla nas.

Jeśli nasza drukarka posiada dwa miejsca na tonery – czarny i kolorowy, mamy możliwość zakupu i stosowania tylko jednego z nich. W sytuacji gdy zazwyczaj drukujemy teksty, ewentualnie czarno-białe fotografie, nie ma potrzeby nabycia tuszu kolorowego. Okaże się on zbędnym wydatkiem.

Pomoc w wyborze

Podsumowując, można stwierdzić, że wybór tonera nie jest trudnym zadaniem. W przypadku jakichkolwiek trudności w wyborze, jesteśmy jednak do Twojej dyspozycji. Chętnie i profesjonalnie doradzimy, który toner zamienny będzie najlepszy dla konkretnego urządzenia.


Przejdź do strony głównej
alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl